Допомога психолога після розлучення та завершення тривалих стосунків

Розлучення, розрив тривалих стосунків для більшості людей є не просто стресовою, а психотравмувальною ситуацією. Навіть якщо людина сама стала ініціатором розставання, завершення шлюбу переживається вкрай важко. Розлучення спонукає розвиток таких негативних почуттів та емоцій, як відчуття провини, сорому, гніву, образи, страху, ревнощів, невпевненості в собі.

У голові людини вибудовується внутрішній діалог, у якому вона звинувачує себе в ситуації, що склалася, пророкує собі нескінченну самотність, закладає програми недовіри до людей, до життя. Багато в чому цьому сприяють усталені в соціумі стереотипи, що стосуються особистих стосунків, шлюбу. Наприклад, відома фраза про те, що від хороших дружин не йдуть. Результатом може стати важка, затяжна форма депресії, що позбавляє людину шансів на можливість почати нове життя, побудувати інші гармонійні та довірливі стосунки.

Як пережити розлучення і позбутися негативних емоцій?

Щоб позбутися негативних емоцій, внутрішнього болю, депресивних станів, що виникають після розлучення або ж розставання з коханими, людині варто звернутися до психолога. Під час консультацій фахівець допомагає клієнту досягти таких результатів:

  1. Заспокоїтися, позбутися почуття страху і провини. Спеціаліст дає можливість людині дистанціюватися від ситуації, що склалася, подолати негативні почуття і почати спокійно, усвідомлено приймати конструктивні рішення.

  2. Побачити можливості для особистісного зростання. Під час роботи з психологом людина набуває навичок, необхідних для того, щоб пережити розрив стосунків і повернутися до нормального, повноцінного життя. У результаті людина краще розуміє саму себе і вчиться використовувати негативний досвід для свого особистісного зростання, розвитку.

  3. Відкрити для себе нові перспективи. Психологічні консультації допомагають клієнту знайти причини розриву стосунків, винести із ситуації певні уроки. Таким чином, людина розуміє, яких помилок не слід робити в нових стосунках.

У результаті допомога психолога дає змогу не просто максимально легко пережити розлучення, а й використати цю ситуацію для підвищення якості власного життя.

Про наслідки розлучення

Після розриву шлюбу, тривалих стосунків у людей часто з’являється страх, невпевненість у собі. Це призводить до того, що людина не може діяти, усвідомлено робити вибір і будувати нові стосунки. Інша крайність – намагання якнайшвидше зав’язати нові особисті стосунки, щоб помститися минулому партнеру, позбутися комплексів.

Зрозуміло, такі вчинки мають деструктивний характер і ніяк не допомагають змінити життя, власний внутрішній стан на краще.

Що дає психологічна допомога?

Звертаючись до психолога після розлучення, людина отримує можливість:

  1. Позбутися негативного впливу пережитого досвіду, залишивши його в минулому. Людина вчиться жити в нових умовах і поступово виходить із кризового стану, зумовленого розривом особистих стосунків.

  2. Винести користь із ситуації, що склалася. Під час роботи з психологом людина ухвалює усвідомлене рішення про те, в якому напрямку їй рухатися далі, після розриву/розлучення. Використовуючи минулий досвід, знаходяться знання і навички, здатні допомогти пережити розставання. Поступово повертається впевненість у собі, самоповага. Людина починає бачити і розуміти, що вона хоче отримати у стосунках, і це безсумнівна користь.

  3. Подивитися в майбутнє. Психологічні консультації дають змогу зрозуміти, що ти хочеш, і визначитися з діями, необхідними для досягнення поставлених цілей. Такий раціональний підхід допоможе уникнути повторення минулих помилок під час вибору партнера, побудови нових стосунків. Усе це дає можливість увійти в нове життя, нові стосунки, що дають змогу почуватися максимально комфортно, спокійно.

Звернення до психолога після розлучення, закінчення тривалих стосунків – це важливий крок на шляху до кращого життя і позитивних змін. Фахівець допоможе вам швидко позбутися негативних емоцій, зрозуміти себе, знайти відповіді на хвилюючі питання.