Групова психотерапія – це форма отримання психологічної допомоги, під час якої фахівець працює одночасно з кількома людьми, які, як правило, мають схожі або однакові проблеми. Колективна терапія має низку істотних переваг, таких як посилення мотивації, отримання потужної моральної підтримки. Заняття груповою психотерапією за найефективнішими сучасними методиками пропонує пройти київський сімейний психолог і психотерапевт Наталія Гавриленко.

Кому потрібні сеанси групової психотерапії?

Групова психотерапія, так само, як і індивідуальні консультації психолога, практикується для розв’язання цілої низки проблем, зокрема:

  • депресивних станів;

  • харчових розладів;

  • токсичних стосунків, що супроводжуються психологічною та емоційною залежністю від партнера;

  • фобій, нападів панічних атак;

  • проблем із самооцінкою і невпевненістю в собі;

  • складних сімейних ситуацій;

  • невротичних розладів;

  • нав’язливих станів;

  • відхилень психосоматичного характеру.

Надзвичайно ефективний такий формат занять у разі невпевненості в собі, замкнутості, надмірної сором’язливості, проблем із комунікацією, соціалізацією, вибудовуванням міжособистісних стосунків. Учасники групи, які одночасно проходять психокорекційні заняття, підтримують один одного, і людина розуміє, що вона не самотня у своїй проблемі.

Про переваги групової терапії

Групова психотерапія має цілу низку переваг:

  1. Потужна моральна підтримка.

  2. Можливість отримання безоціночного зворотного зв’язку не тільки від фахівця, а й від інших учасників групи.

  3. Посилення мотивації під час роботи над собою, вирішенням тих чи інших проблем.

  4. Позбавлення від почуття самотності.

  5. Можливість обміну досвідом.

  6. Застосування на практиці певних механізмів, спрямованих на соціалізацію, вибудовування конструктивних стосунків з іншими людьми.

  7. Скорочення ізоляції.

  8. Набуття практичних навичок спілкування.

По суті, група являє собою певний простір, де кожен з учасників отримує можливість саморозкриття завдяки особливій атмосфері, прийняттю оточуючими людьми, взаємній довірі. Ефективність колективної психотерапії пояснюється також тим, що група є міні-моделлю соціуму, де людина використовує ті схеми поведінки, принципи спілкування, які застосовує і в повсякденному житті.

За допомогою фахівця учасники відмічають, як ставляться до себе та інших людей, відстежують свої думки, почуття та емоції, вибудовують конструктивну взаємодію. Далі отриманий і застосований на практиці досвід впроваджується і в реальне життя.

Форми групової психотерапії

Учасниками психотерапевтичних груп можуть бути пацієнти, які страждають на певні розлади, а також здорові люди, які потребують емоційної підтримки для особистісного розвитку, подолання складних ситуацій, розв’язання психологічних проблем.

Групова терапія може мати одну з таких форм:

  1. Тематична. Основна її риса — наявність чогось спільного, що об’єднує учасників групи (пережитий досвід, певні проблеми, професійна приналежність, життєві обставини тощо).

  2. Змішана — має більш різноманітний склад учасників, який при цьому може обмежуватися (наприклад, за віковою категорією, статевою приналежністю, наявністю певної проблеми, що потребує вирішення).

Оптимальна форма групової психотерапії підбирається фахівцем в індивідуальному порядку.

Як проходять заняття?

Як правило, групи для занять колективною психотерапією включають в себе від 5 до 10 учасників. Сеанси проводяться в середньому один раз протягом 1-2 тижнів. Однак групова психотерапія може мати суттєві відмінності і за тривалістю сеансів (від півгодини до кількох днів), і за кількістю зустрічей (від кількох діб до кількох років). Усе залежить від виду групи, ступеня складності проблеми учасників, завдань, що стоять перед ними.

Робота в групі складається з декількох ключових етапів:

  1. Спочатку фахівець проводить індивідуальні бесіди з кожним клієнтом, на підставі результатів яких і формується певна група.

  2. Далі слідує перший етап терапії, який включає в себе побудову довірчих відносин між учасниками.

  3. Потім слідує етап опрацювання – основний і найбільш тривалий. На цій стадії проводиться безпосередньо корекція певних психологічних труднощів.

  4. Потім слідує етап опрацювання – основний і найбільш тривалий. На цій стадії проводиться безпосередньо корекція певних психологічних труднощів.

Стати учасником групи, записатися на заняття колективною психотерапією ви можете, зателефонувавши київському сімейному психологу і психотерапевту Наталії Гавриленко.

Консультація психолога

Допомагаю справлятися з негативними емоціями, знаходити джерело спокою і сили в собі, розвивати бажані напрямки життя, підтримувати емоційну стійкість.
Напишіть мені: Psiholog.ua007@gmail.com
Подзвоніть мені: +38-(095)-700-17-77
Мене можна знайти за адресою: м. Київ, вул. Європейська, 77